0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София завърши наравно с  Пирин  и се провали в пореден мач.
Мачът започна при определено превъзходство на червените.
В 8-ата минута Хенгелман излезе неразчитено извън наказателното си пол, за да парира Баи, нападателят на червените първи стигна до топката и прехвърли стража на домакините, но и вратата. Малко по-късно, в 19-ата минута, Кайседо добре запази топката и върна към Кери, който шутира без забавяне от двайсетина метра. Ударът затрудни Хенгелман, но все пак вратарят успя да избие.

Пет минути по-късно Баи намери Кери пред наказателното поле на противника. Ирландецът стреля от воле, но в аут. В 41-ата минута Баи разигра добре с Мазику, след което стреля фалцово под ъгъл с десния крак, изпращайки топката над напречната греда.

След почивката червените продължиха да владеят доста по-дълго топката от благоевградчани, но първото положение за втората част бе пред Бусато. Манолев центрира от корнер на първата греда в 57-ата минута, където бе Бодуров, а защитникът стреля с глава покрай лявата греда.

ЦСКА – София отговори в 66-ата минута, в която Жеферсон намери отлично с дълго подаване Йомов, крилото отправи удар с глава от 6-7 метра, но покрай дясната греда.

В 70 минута Йоан Баи чукна топката към хърватския халф, който напредна с нея, вклини се между Занев и Бодуров и с удар между двамата простреля Хенгелман за 1:0!

В 74-ата минута Манолев влезе остро в краката на Метс, за което получи жълт картон. Случката се разигра пред резервната скамейка на червените и Младенов започна разправия с играча на Пирин. Двамата влязоха в конфликт и по време на първия шампионатен мач между двата тима за сезона, който се игра през август на „Армията“. Повод за предишния конфликт бе реплика на Манолев срещу Юга, а след края на срещата Младенов обвини играча на Пирин в расизъм.

В 82-ата минута Хенгелман улови шут на Кайседо.

Във втората минута на добавеното време Пирин изравни, след гол на Станислав Манолев и така вгорчи вечерта на гостите. Пореден провал на ЦСКА-София , като вече титлата става наистина мираж.