Нов отличен мач на националите! Завършихме наравно със сърбите (ВИДЕО)

0
balgariq sarbiq
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam
-

Родните национали изиграха нов силен мач. Те завършиха наравно със Сърбия 2:2 като гости и показаха, че имат потенциал за нещо по-сериозно. С новия наставник Илиан Илиев отборът играе по много различен начин, за което треньорът заслужава адмирации.

В 7-ата минута бе първата по-опасна ситуация за Сърбия, но Филип Костич стреля покрай вратата на Даниел Наумов. Четири минути след това Наумов улови удар на Саша Лукич.

В 17-ата минута Наумов направи спасяване след центриране на Костич, а при добавката Милош Велкович вкара топката във вратата на България, след като Живко Атанасов не успя да се намеси по най-добрия начин.

В 21-ата минута Александър Митрович бе оставен непокрит на около 11 метра от вратата и стреля с глава, но Наумов успя да избие с две ръце.

В 27-ата минута Десподов имаше малшанс като негов удар удари напречната греда и страничния стълб, а след това Велкович успя да изчисти в корнер преди Мартин Минчев да успее да играе с топката.

Седем минути след това Наумов се намеси решаващо и при удар на Костич, избивайки в корнер, след който българската защита не успя добре да изчисти топката, но атаката завърши с удар в аут на Андрия Живкович.

В следващите минути сърбите продължиха да упражняват домакински натиск.

След почивката Георги Русев се появи в игра на мястото на Мартин Минчев.

В 53-ата минута Илия Груев отправи топовен шут с левия крак, който бе отразен Ваня Милинкович-Савич, а след това бе отсъдена и засада.

В 59-ата минута „лъвовете“ изравниха резултата. Виктор Попов центрира в наказателното поле, където сърбите не изчистиха добре, топката стигна до Георги Русев, който с диагонален изстрел прати топката във вратата на Милинкович-Савич.

Минути след изравнителното попадение на Русев Драган Стойкович вкара в игра Душан Влахович на мястото на Филип Дуричич.

В 69-ата минута Кирил Десподов получи пас от Филип Кръстев в средата на терена и завърши самостоятелния си рейд с гол във вратата на Сърбия.

В 71-ата минута Душан Влахович вкара топката във вратата на Наумов, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.

В 82-ата минута сърбите изравниха резултата в Лесковац. Статичните положения отново се оказаха слабост на „лъвовете“ като след центриране от корнер Сърджан Бабич с глава матира Наумов за 2:2.

Две минути преди края на двубоя Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар фронтално срещу вратата, пращайки топката право в стената от играчи.

В последните минути Наумов спаси много опасна ситуация пред нашата врата.

В крайна сметка мачът завърши наравно, а българският отбор показа, че може да играе смислен и добър футбол.