Нов на „Герена“ загатна за потенциал, друг все още е голяма енигма

0
hoakin fernandes pertuso

Левски надделя с 2:1 над Шахтьор Донецк до 19 г., а двете попадения бяха дебютни. Головете бяха реализирани от Фабио Лима в 22-ата минута от дузпа и Хоакин Фернандес – в 62-ата. Уругвайският защитник записа неофициалния си дебют със синия екип и остави добри първи впечатления. Да, юношеската формация на украинския гранд не трябва да е мерило, но след само една тренировка бранителят се появи в игрова обстановка. Веднага впечатление направи спокойствието, с което борави с топката, и от влизането си през второто полувреме сгреши само един пас. Фернандес показа, че може да бъде опасен и пред противниковата врата, като умело засече острото центриране на Марин Петков в мрежата на Шахтьор.

От друга страна, Фабио Лима все още е енигма. Бразилецът сам изработи майсторски дузпата в 22-ата минута и я реализира, но само толкова. От него се иска да внася повече острота и въображение в атака. На моменти той се изключваше от играта, а след влизането на Марин Петков по-опасният фланг стана левият, на който действаше българинът./ „Тема спорт“