0
de light
-
-

Ювентус победи Торино в битката на града с 1:0, а единственият гол отбеляза Матайс Де Лихт в средата на второто полувреме.

В началните минути и двата отбора имаха претенции за дузпи, но реферът прецени да не показва бялата точка. Кристиано Роналдо бе близо до гол след удар с глава, но точността му изневери в 19-тата минута. В 36-тата пък Мейте изпусна най-хубавия шанс за домакините, след като не уцели вратата от изгодна позиция.

Втората част стартира с натиск на Ювентус и Роналдо стреля много опасно в 57-мата минута, но Салваторе Сиригу успя да избие с една ръка. Гонзало Игуаин пък отправи впечатляващо воле в 69-тата минута, но отново вратарят на „биковете” спаси. От последвалия корнер, Игуаин успя да достигне до подаването и върна към вратарското поле, където Матайс Де Лихт бе абсолютно сам и със силен шут даде преднина на „Старата госпожа”.

Торино се опита да отговори, но до изравнителен гол така и не успя да стигне. С победата в дербито на Торино, Ювентус си върна водачеството в класирането, след като по-рано Интер успя да победи и да измести временно „бианконерите”.