Нищо ново:Везенков изгледа от скамейката нова победа на Сакраменто(ВИДЕО)

0
-
-

Сакраменто Кингс разгроми със 123:98 Шартлът Хорнест като гост в мач от НБА. „Кралете“ се справиха с един от аусайдерите в лигата без помощта на Александър Везенков, който изгледа двубоя от резервната скамейка.

След успеха Сакраменто остава на петото място в Западната конференция с 23 победи и 14 поражения. Хорнетс са далеч надолу в подреждането на Изток, като заемат 13-о място с баланс 8-27.Въпреки че Шарлът започна по-добре мача и поведе със седем точки, Сакраменто бързо намери ритъма си и в края на първата четвърт имаше аванс от 33:28.

Във втората четвърт гостите започнаха да налагат своята воля. В един момент отвориха сериозна разлика от 65:49.

Решаващи за края на мача бяха минутите след полувремето. Тогава възпитаниците на Майк Браун натиснаха до края педала на газта и дръпнаха с 23 точки при 86:63. Съответно за тях не представляваше трудност да запазят преднината си и да затворят мача със 123:98.

Дабъл-дабъл за Сакраменто направи Домантас Салбонис с 24 точки и 10 борби. Най-резултатен за победителите иначе бе Кийгън Мъри с 25 точки. За Шарлът Майлс Бриджис наниза 24 точки, докато Тери Розие прибави още 20 точки.