Нищо ново! Витоша и Бойко Борисов отново са шампиони при ветераните

0
boiko borisov
Снимка: lap.bg

Витоша (Бистрица) спечели с 5:3 държавния шампионат за ветерани, след като на финала победи с 5:3 Ботев (Пловдив). Срещата се игра на новооткрития стадион “Христо Ботев” в града на “канрчетата”. За победителите цял мач игра бившият премиер Бойко Борисов, който се отчете с една асистенция.

Още в 8-ата минута Николай Николов откри резултата в полза на Витоша (Бистрица). Само две минути по-късно обаче Александър Стойчев от Ботев (Пд) върна равенството след грешка на вратаря.

В 33-ата минута Георги Пеев направи резултата 2:1 в полза на Витоша. Той бе оставен сам на границата на наказателното поле, пое добре и с шут от воле прати топката в обратния ъгъл на вратата на Ботев. 3 минути по-късно Пеев изведе по прекрасен начин Николай Николов, който остана очи в очи с Васко Кузманов. Шестицата на Витоша не сбърка и направи резултата 3:1 в полза на „бистришките тигри“.

В първите минути на втората част Витоша стигна до ново попадение. В 45-ата минута Борисов подаде на Венцислав Бонев, който напредна добре, премина покрай няколко футболисти на Ботев и с хубав изстрел направи резултата 4:1.

В 47-ата минута Йовов остана сам срещу вратаря на “канарчетата”. Бившият футболист на Левски подаде към Георги Пеев, който бе спънат. Така се стигна до изпълнение на дузпа, а зад топката застана Николай, който оформи своя хеттрик Николов – 5:1.

10 минути по-късно натискът, който Ботев оказа даде резултат. Иван Караманов се опита да подаде на свой съотборник, но вместо това направи залъгващо движение и се хубав удар с левачката вкараза втори гол за своя тим.

В 75-ата минута Ботев вкара трети гол. Центриране на Васелин Минев към Караманов, който засече от въздуха и топката влезе във вратата на Митов.

БОТЕВ 3:5 ВИТОША

0:1 Николай Николов (8)
1:1 Александър Стойчев (10)
1:2 Георги Пеев (33)
1:3 Николай Николов (36)
1:4 Венцислав Бонев (45)
1:5 Николай Николов (48) – д.
2:5 Иван Караманов (57)