Нищо ново! ЦСКА-София помечта за чудо след 0:3, но загуби и от Рома (СНИМКИ)

0
Снимка: twitter.com/officialasroma

ЦСКА-София завърши евроучастието си със загуба. Възпитаниците на Стойчо Младенов отстъпиха с 2:3 при домакинството си на Рома в по последен мач от груповата фаза на Лига на конференциите. Така „червените“ напуснаха надпреварата с една единствена точица.

Рома поведе след четвърт час игра. Карсдорп получи встрани от вратарското поле и пусна отличен успореден пас. Тами Ейбрахам пък засече на 2 метра пред голлинията за 0:1.

В 34-ата минута италианците удвоиха аванса си. Вина намери в наказателното поле Борха Майорал, който много технично с пета прати топката в мрежата на Бусато за 0:2.

В 43-ата минута Рома по чудо не стигна до трето попадение. Борха Майорал проби центъра, излезе сам срещу вратаря и остана сам срещу вратаря. Топката обаче премина над напречната греда.

ЦСКА-София започна по-настъпателно втората част. В 50-ата минута Михар стреля извън наказателното поле, но покрай вратата.

В 53-ата минута обаче „римските вълци“ оформиха класиката в резултата. След центриране отдясно на Карсдорп, Тами Ейбрахам овладя на гърди на точката за изпълнение за дузпа и с плътен удар не остави шансове за реакция на Бусато за 0:3.

След час игра Жорди Кайседо засече с глава центриране от фал. Стражът на гостите обаче изби в корнер отиващата под гредата топка.

Четвърт час преди края ЦСКА-София върна едно попадение. Йоан Баи намери вдясно от точката за изпълнение на дузпа Хамза Чатакович. Последният овладя и с прецизен удар намери долния десен ъгъл на вратата за 1:3.

В 3-ата минута на добавеното време „червените“ стигнаха до още едно попадение. Яник Вилдсхут вкара първото си попадение за българския тим, при това доста красиво. С мощен шут на метър пред наказателното поле, той прати топката под напречната греда за крайното 2:3.