Нищо ново – Спас Делев пак резерва в Полша

0
SPAS DELEV

Отборът на Погон Шчечин постигна трудна победа с 3:2 като гост на Заглебие (Любин) от 1-ия кръг на шампионския плейоф в полската Екстракласа. Българинът Спас Делев не игра за гостите. Договорът на юношата на Пирин Благоевград изтича през лятото и техничарят от село Ключ става свободен агент.
Мачът бе доста атрактивен с размяна на водачеството. Домакините първи взеха преднина чрез Бохар в 7-ата минута, но Погон изравни с гол на Кожул в 11-ата.
Старжински отново изведе Заглебие напред в 30-ата минута от дузпа, но Букса също от дузпа изравни в 31-ата минута, а Дригаш донесе успеха на гостите в 77-ата минута.
Въпреки успеха Погон остава зад Заглебие на 7-ото място в таблицата с 46 точки. Отборът от Любин е 6-и с 47 точки. Водач е Легия (Варшава) с 63 точки.