Нищо ново и при новия селекционер! България загуби и от Парагвай на празния „Васил Левски“

0
-
-

България загуби от Парагвай в контролна среща. На празния стадион „Васил Левски“, „лъвовете“ отстъпиха с 0:1. Двубоят бе дебют за Георги Дерменджиев като национален селекционер.

Първото по-интересно положение дойде чак след половин час игра. Мигел Алмирон стреля директно от фаул, от границата на наказателното поле, но дебютантът Георги Георгиев плонжира и изби. В ситуацията пък бе отсъдено и нарушение на футболист на гостите.

180 секунди по-късно Неделев много технично изведе Марселиньо в наказателното поле. Ударът от много малък ъгъл обаче бе избито в корнер от вратаря.

В 35-ата минута Парагвай по чудо не поведе. Родната защита изпусна Анхел Ромеро при пас от от дълбочина. Нападателят на гостите остана сам срещу вратаря, но Георгиев спаси удара му.

В 38-ата минута гостите създадоха ново чисто положение. Рамон Мартинес копна в наказателно поле за Матиас Виласанти, изпуснат от Божидар Чорбаджийски. И в тази ситуация обаче Георгиев се справи, отразявайки изстрела на останалия сам срещу него парагваец и запази нулевото равенство.

Малко след като изминаха 30 секунди игра от втората част, България можеше да открие резултата. Влезлият като резерва Ивелин Попов опита центриране отляво, топката обаче се насочи към вратата на гостите и можеше да изненада Силва. Стражът обаче успя да избие в корнер отиващото под напречната му греда кълбо.

Гостите отговориха подобаващо в 49-ата минута. Анхел Ромеро стреля пред наказателното поле, Георгиев само успя да изгледа топката, която обаче премина на сантиметри от дясната греда.

Парагвай поведе след час игра. Мигел Армирон бе точен за 0:1, след като с изключително прецизен удар пред наказателното поле намери долния десен ъгъл на пазената от Георгиев врата.

„Лъвовете“ можеха да изравнят само 12 секунди след инкасираното попадение. Ивелин Попов получи необезпокояван около точката за изпълнение на дузпа. Ударът му оттам обаче беше безкрайно неточен.

В 71-ата минута Алмиро получи сам в наказателното поле и отправи хубав удар. Георгиев обаче направо улови топката.

БЪЛГАРИЯ: Георги Георгиев, Страхил Попов, Георги Терзиев, Божидар Чорбаджийски, Иван Горанов, Кристиян Малинов, Георги Костадинов, Тодор Неделев, Ивелин Попов, Марселиньо, Вандерсон

ПАРАГВАЙ: Антони Силва, Хорхе Морейра, Фабиан Балбуена, Густаво Гомес, Блас Риверос, Хорхе Морел, Рамон Мартинес, Матиас Виласанти, Мигел Алмирон, Дарио Лескано, Анхел Ромеро