0
grigor dimitrov
-
-

Григор Димитров отпадна на старта на Мастърс 1000 турнира в Рим. В двубой от втория кръг, българинът отстъпи със 7:6 (4), 5:7, 4:6 пред Кей Нишикори след 2 часа и 56 минути игра. Загубата дойде навръх 27-ия рожден ден на Димитров.

Спортист №1 на България определено има за какво да съжалява, тъй като имаше пробив преднина във втория и третия сет, но и в двата случая не успя да приключи срещата в своя полза.

Това беше пети мач между двамата, а Нишикори постигна четвърта победа. Успехът гарантира на японеца място на осминафиналите и дуел с Филип Колшрайбер.

За рожденика Димитров пък сега предстои почивка. Следващият му турнир ще бъде „Ролан Гарос“, който започва след 11 дни във френската столица – Париж.

Загубата за Димитров е четвърта поредна на турнира в Рим, където няма победа от три години насам.