Никой „червен“ футболист не вкарвал на Лудогорец в Разград

0
Снимка: ludogorets.com

Днес предстои мачът на сезона за ЦСКА-София, в който червените ще търсят елиминиране на Лудогорец на полуфинала за Купата на България. Армейците гонят с всички сили трофея.

След 1:1 в първия мач на „Армията“, днес ЦСКА-София ще трябва да гони победа или най-малко голово равенство на „Хювефарма Арена“. Тоест някой от тима на Любо Пенев ще трябва да вкарва попадения. Поглед към статистиката обаче показва, че от настоящия състав няма футболист, който да се е разписвал при гостуване в Разград, пише „Тема спорт“. Дотук червените имат 16 визити в Делиормана, като балансът им е откровено лош – 10 поражения, 3 ремита и само 3 победи при едва 9 отбелязани гола. ЦСКА-София вкарва едва по 0.56 гола средно на мач при визитите си в Делиормана.

Любо Пенев взе 21 човека на лагер за Лудогорец

За последно вратата на орлите, току пред Трибуна „Моци“, разпечата Рубен Пинто за победното 1:0 в четвъртфинала за купата през 2019-а начело с Любо Пенев като треньор. Но португалецът не е част от ЦСКА-София от миналото лято. Все още в тима са Турицов, Тиаго и Енрике, които бяха титуляри за армейците, а 16-годишният тогава Мартин Смоленски е резерва.

Авторът на гола за армейците миналата седмица Тиаго е единствената връзка между сегашния състав и триумфа с 2:1 за първенство от есента на 2017-а. Точни при обрата тогава са Каранга и Меркадо, а португалският плеймейкър дава асистенцията за първия гол. В плейофите през 2018-а визитата завършва с поражение 2:3, а попаденията са дело на настоящия играч на разградчани Кирил Десподов и пак на вече напусналия Пинто.

Останалите играчи на ЦСКА-София, вкарвали в Разград, са пак Каранга през 2017-а (1:1) и Кулма през 2016-а (1:2).