Николай Костов пред сериозна дилема за Айнтрахт

0
levski
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Треньорът на Левски Николай Костов има сериозна дилема преди реванша с Айнтрахт Франкфурт. Двубоят на стадион „Дойче Банк Парк“ е в четвъртък от 21:30 часа. В навечерието на мача 60-годишният специалист е избистрил на 90% стартовата си единайсеторка, но въпросителната пада за играчите, които ще действат в средата на терена. В първата среща на стадион „Васил Левски“ сините стартираха с Андриан Краев, Асен Митков и Джавад ел Джемили в халфовата линия, като последният бе изненадващия избор на Николай Костов. Това даде допълнителна опция на Левски в атака, като испанецът с марокански корени стартира за сметка на Дарлан. Бразилецът е по-дефанзивни функции и гради постепенните атаки на сините, докато Ел Джемили е по-остър и опасен в предни позиции. Именно и това е дилемата на треньора – дали да заложи на сигурността или отново да подходи с мисъл за атаката. Друг, който може да остане извън титулярите е Асен Митков. Младокът позволи да му бъде отнета топката в началото на мача, след което стигна до попадението на Рандал Коло Муани, но след това халфът стабилизира изявите си и изигра добър мач. Притесненията на Костов падат и върху 18-те години на Митков за предстоящия мач във Франкфурт. Сините за първи път ще излязат на такъв стадион с подобна атмосфера и треньорът ще обмисли дали да хвърли още от първата минута във врящия котел младока, защото може да се стигне и до прегаряне. Въпреки че Митков е показал с изявите си със синия екип, че не се пречупва,пише „Тема спорт“.

За момента единственият сигурен за средната линия на Левски срещу Айнтрахт е Андриан Краев. Капитанът на столичани с всеки следващ мач се представя все по-солидно, държи здраво диригентската палка и апетитие към него от клубове от чужбина се засилват. На трибуните на „Дойче Банк Парк“ със сигурност ще има емисари, които ще следят изкъсо изявите му. Но няма да е единственият към, когото ще бъдат насочени погледите на агентите.

Левски ще играе за уникални премии срещу Айнтрахт Фр!