Николай Костов е 2 от 2 срещу Черно море като домакин

0
nikolai kostov

Един от малкото отбори, които Николай Костов победи, както в първия си престой в Левски, така и във втория, е Черно море. Дори и това обаче не се случва винаги, а само в домакинските мачове. Именно такъв предстои в следващия кръг за „сините“, а всичко подсказва, че изходът му ще бъде съдбоносен за участието на Левски в Европа. В дебютния си период на „Герена“ Николай Костов победи Черно море у дома с 2:1 в първия пролетен кръг.

През настоящия сезон пък именно „моряците“ бяха първият и единствен отбор от челната тройка, който бе победен от Левски. Това стана в 14-я кръг на „Георги Аспарухов“. Тогава „сините“ измъкнаха минимален успех с 1:0 с гол след почивката на Джавад Ел Джемили. За победата тогава помогна и фактът, че след ВАР бе преразгледан жълтият картон на северномакедонския бранител на Черно море – Влатко Дробаров. Той стана червен и варненци играха около 60 минути с човек по-малко. Освен този мач, срещу останалите в Топ 6 до момента, „сините“ могат да се похвалят само с още един успех – с 3:0 над Локомотив Пд на „Герена“./ „Мач Телеграф“