Нигериец блести с два гола при победа на Монтана над дубъла на Лудогорец

0
filip ezhike
-
-

Отборът на Монтана записа трета поредна победа в първенството на Втора професионална лига. Младият тим на Николай Митов се наложи трудно с 3:2 над дубъла на Лудогорец пред рекорден брой зрители на стадион „Огоста“. В герой за монтанци се превърна нигерийският таран Филип Ежике, който вкара два от головете.

Третият бе дело на Никола Борисов.Монтана започна по-добре мача и поведе сле първата по-опасна ситуация пред вратата на гостите. Емил Янчев, който направи официален дебют за монтанци намери с далечен пас Филип Ежике, който надбяга своя пазач и останал сам срещу Умут Хабил стреля покрай него. Радостта на домакините обаче бе върде кратка. В 16-та мин. вратарят Васил Симеонов излезе извън пеналта да изчисти една топка, но я подари на Йоан Йорданов и той вкара на опразнената врата. След гола футболистите на Лудогорец взеха за кратко инициативата, но в 28-та мин. получиха нов гол. Тогава Димитър Буров центрира от дясно и Никола Борисов засече с глава з 2:1. Четири минути преди края на полувремето Борислав Дамянов бе изнесен на носилка, след като получи тежък удар в гръб, на главният съдия Кристиян Тодоров дори не отсъди нарушение и си навлече гнева на феновете.
Веднага след почивката Филип Ежике напредна мощно по десния фланг и подаде на Буров в наказателното поле, но той не намери добре топката. Четири минути по-късно обаче този път намаше прошка. Фичо, както го наричат феновете, реши да завърши сам атаката и го направи с неспасяем шут покрай вратаря. Гостите намалиха от дузпа в 67-та мин., когато Симеон Чатов игра с ръка в пеналта, а капитанът Цветослав Петров бе точен от бялата точка. Малко след това принудително играта напусна и героят в мача Филип Ежике.

Голям трус в Крумовград! един от основните спонсори се оттегля!