Нигерия с издънка срещу Екваториална Гвинея

0
nigeria equatorial guinea

Нигерия започна с фалстарт в Купата на африканските нации, след като завърши 1:1 срещу Екваториална Гвинея. Нигерийците имаха много сериозно превъзходство в мача, но така и не успяха да стигнат до победата в мача.

Нигерия можеше да поведе в резултата още в 11-ата минута, но ударът на Зайду не намери целта.

Екваториална Гвинея поведе изненадващо в резултата в 36-ата минута, когато Хосе Мачин комбинира с Ибан Салвадор, който отблизо вкара топката във вратата на Стенли Нвабили.

Нигерия много бързо успя да изравни резултата с гол на Виктор Осимен в 38-ата минута.

В добавеното време на първата част Хесус Овоно направи страхотно спасяване след удара на Моузес Симон.

Овоно направи ново впечатляващо спасяване в 54-ата минута след удар на Зайду.

Вратарят Овоно отново се наложи да се намесва решаващо в 68-ата минута след удар на Ола Айна.

На 18 януари е дербито в групата между Нигерия и домакина на турнира Кот д’Ивоар. Екваториална Гвинея ще се изправи срещу Гвинея Бисау.

Кот д’Ивоар започна турнира с победа с 2:0 срещу Гвинея Бисау.