Нигерия повали Ангола и е на полуфинал

0
424656506 957139432441307 631112384079756775 n

Нигерия е първият полуфиналист на Купата на африканските нации след победа с 1:0 над Ангола. Единственият гол в срещата бе дело на Адемола Лукман в края на първото полувреме.

На полуфиналите „супер орлите“ ще се изправят срещу победителя от двубоя Кабо Верде – Южна Африка.

„Черните антилопи“ създадоха първата опасност в мача още в 5-ата минута. Мабулулу засече центриране от корнер и стреля, но вратарят на „супер орлите“ Стенли Нвабили се намеси и изби топката.

10 минути след това Виктор Осимен стигна до топката в наказателното поле и отправи удар с глава, но той премина над напречната греда.

В 41-ата минута Нигерия поведе в резултата. Моузес Саймън намери Адемола Лукман в пеналтерията, който преодоля Антонио Синьори с прецизно изпълнение.

14 минути след старта на втората част Ангола можеше да изравни. Зини бе изведен сам срещу Нвабили и се справи с него. След това обаче прати изстрела си в левия страничен стълб.

В 75-ата минута Нигерия стигна до втори гол, като точен бе Виктор Осимен. Попадението обаче бе отменено заради засада.

До края на срещата „супер орлите“ не допуснаха опасни положения пред вратата си.