Нидерландия прегази Австрия в битката за първото място (ВИДЕО)

-
-

Нидерландия победи Австрия с резултат 2:0 в мач от група „С“ на Евро 2020. На стадион „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам Франк де Бур успя да надвие Франко Фода. Това беше битката за първото място в групата, която „лалетата“ успяха да спечелят, а австрийците останаха зад тях след като се наложиха над Северна Македония.

Още в 3-ата минута Нидерландия направи опит за атака по фланга, но Мемфис Депай бе спрян. Последва нарушение в средата на терена за домакините, но Австря бързо си върна топката.

В 5-ата минута Де Йонг организира добра атака за „лалетата“, но тя не завърши с опасност за Даниел Бахман.

В 8-ата минута Стефан де Фрай се озова на интересна позиция по фланга, но преди да успее да центрира бе препънат, топката пое Дензъл Дъмфрийс, който също падна на земята. Реферът отсъди дузпа след консултация с ВАР, която Мемфис Депай реализира в 11-ата минута. Така нидерландците излязоха от ситуацията с аванс от един гол.

Остро влизане на Мартен де Роон в средата на терена му осигури и първия жълт картон в мача. „Лалетата“ продължиха да търсят пространства, за да притесняват гостите.

Грешка в защитата в 24-ата минута доведе до откъсване на нападателя Мемфис Депай и силен удар, който не намери рамките на вратата.

Австря отговори с тежък удар на Кристоф Баумгартнер, но топката рикошира в Де Лихт и не успя да създаде проблем на Маартен Стекеленбург.

В 35-ата минута Мартин Хинтерегер опита удар от разстояние, но топката мина високо над вратата.

В 40-ата минута страхотен пропуск на Мемфис Депай след като Вут Вегхорст не се полакоми и му предостави възможността да отбележи отново.

В 44-ата минута Депай опропасти още едно положение заради добрата намеса на Де Йонг.

Австрия започна агресивно второто полувреме с опит за пробив по десния фланг. Защитата на нидерландците си свърши добре работата.

В 49-ата минута силен удар на капитана Джорджиньо Вейналдум бе блокиран и не направи проблем на австрийския вратар.
Играта продължи в средата на терена с не чак толкова опасни атаки и за двата отбора.

Вут Вегхорст пропусна страхотна възможност за гол номер две в мача след ъглов удар за Нидерландия, но топката бе отклонена.

В 61-ата минута Франко Фода направи две смени. На мястото на Грегорич и Лаймер влязоха Каладжич и Грилич.
В 64-ата минута Франк де Бур също не закъсня и извади Блинд, Вегхорст и ван Аанхолт, за да пусне Аке, Мален и Вайндал.

в 66-ата минута дойде и вторият гол за „лалетата“ след добро извеждане от центъра на терена Мален подаде на Думфрис, който реализира за 2:0.

В 70-ата минута трета смяна за Австрия на мястото на Баумгартнер влезе в игра Ласаро.

Де Бур се възползва от още една възможност да освежи състава на нидерландците като пусна в игра и Гравенберх на мястото на де Роон.

В 81-ата минута капитанът на Австрия Дейвид Алаба отправи силен удар към вратата на домакините, но топката отиде високо над целта.

Треньорите прибягнаха и към последните си промени. За Нидерландия на мястото на Депай влезе Люк де Йонг.
За гостите на мястото на Драгович и Шлагер се появиха Линхарт и Онисиво.

Малко след промените последва и първият точен удар за австрийците, който не се оказа трудност за Маартен Стекеленбург.

До края на последния съдийски сигнал гостите не съумяха да променят резултата.