Нидерландия отупа САЩ и е на четвъртфинал

0
FjEGYVQXwAA3D3q
-
-

Нидерландия победи САЩ с 3 на 1  в първия осминафинал в Катар 2022. По този начин те станаха първият тим, който се класира за този етап от битката. Почти през целия мач оранжевите контролираха мача и не оставиха съмнения в превъзходството си.

Още в 3-тата минута „янките“ можеха да поведат в резултата, но Кристиан Пулишич, който се оказа сам срещу вратаря Ноперт, бе спрян от нидерландския страж.

В 10-ата минута Нидерландия обаче успя да се възползва от шанса си. Дензъл Дъмфрис върна към Мемфис Депай, а нападателят на Барселона с великолепно изпълнение по земя не остави шансове на Мат Търнър.

Седем минути след попадението нидерландците организираха хубава контраатака, но Дейли Блинд стреля неточно. В 28-ата минута Депай навлезе в наказателното поле, но след серия от финтове се стигна до корнер вместо до изстрел към вратата на Търнър.

В следващите минути опасности пред двамата вратари липсваха.

В добавеното време на първата част нидерландците нанесоха втория си „удар“. Дензъл Дъмфрис отново върна топката към точката за дузпата, като този път Дейли Блинд я прати във вратата на Търнър за 2:0.

В началото на втората част американците имаха шанс да върнат един гол, но топката бе изчистена пред голлинията.

В ответната атака „янките“ за малко да си вкарат автогол, когато Цимерман неволно отклони топката, но Мат Търнър опази вратата си.

В 71-ата минута Мат Търнър направи двойно спасяване, а след това съдията вдигна флага за засада.

. В 75-ата минута Хаджи Райт стреля към вратата след грешка на Депай, но бранител на Нидерландия изчисти.

Минута след това нова грешка на „лалетата“ позволи на Пулишич да центрира успоредно на голлинията и с доза късмет Райт прати топката във вратата на Ноперт за 2:1.

В 81-ата минута към двете си асистенции Дъмфрис добави и гол. Дейли Блинд получи от Депай и центрира към далечната греда, където футболистът на Интер бе оставен непокрит и от воле се разписа за 3:1.