Нидерландия остави Катар на сухо, спечели групата си и чака втория от тази на Англия (ВИДЕО)

0
niderlandiq kodi gakpo
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup

Нидерландия победи Катар в мач от група „А“ на Световното първенство. На стадион „Ал Байт“ „лалетата“ се наложиха с 2:0 и това им позволи да завършат на първо място. Селекцията на Ван Гаал ще се изправи на 1/8-финалите срещу втория в група „В“, където са Англия, Иран, САЩ и Уелс. Домакините на Мондиала пък отпадат безславно – с 3 загуби от 3 мача и голова разлика 1:7.

След по-малко от 240 секунди игра в наказателното на Катар се образува карамбол. Накрая Блинд шутира от изгодна позиция, но над вратата.

В 14-ата минута Де Йонг стреля от над 20 метра, но в тялото на Клаасен. Мемфис Депай направи добавка от чиста позиция, но не успя да порази целта.

Нидерландия все пак поведе в 26-ата минута. Коди Гакпо получи пред наказателното поле, влезе на метър-два в него и с прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

240 секунди след началото на втората част „лалетата“ удвоиха аванса си. След центриране отдясно и неумела намеса на защитник на Катар, топката стигна на ъгъла на вратарското поле до Мемфис Депай, който стреля без забавяне, но вратарят успя да избие. Френки де Йонг обаче бе безпогрешен при добавката от 2 метра на празна врата за 2:0.

В 68-ата минута Нидерландия стигна до трето попадение чрез Бергхаус. То обаче бе отменено заради игра с ръка на Гакпо в началото на атаката.

Във 2-ата минута на даденото продължение Нидерландия все пак можеше да оформи класиката в резултата. Бергхаус стреля по диагонала от ъгъла на наказателното поле. Топката обаче срещна дясната сглобка на вратата.

Нидерландия: Андрес Ньоперт, Юриен Тимбер, Върджил ван Дайк, Нейтън Аке, Дензъл Дъмфрис, Мартен де Роон, Френк де Йонг, Дейли Блинд, Дейви Клаасен, Коди Гакпо, Мемфис Депай

Селекционер: Луис ван Гаал

Катар: Мешаал Баршам, Исмаил Мохамад, Педро Мигел, Буалем Кухи, Абделкарим Хасан, Хомам Ахмед, Хасан Хейдос, Асим Мадибо, Албедлазиз Хатем, Алмоез Али, Акрам Афиф

Селекционер: Феликс Санчес