Нидерландия аха да изпусне спечелен мач, но победи Украйна (ВИДЕО)

0
Снимка: uefa.com
-
-

Нидерландия победи Украйна в мач от група „С“ на Евро 2020. На стадион „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам, селекцията на Франк де Бур се наложи с 3:2.

Нидерландия можеше да поведе след по-малко от 120 секунди игра. При скоростна контраатака Депай се измъкна от защитата на Украйна и стреля от границата на наказателното поле. Стражът на Украйна обаче улови пред голлинията.

Малко по-късно Вайналдум изведе Дъмфрис сам срещу вратаря. Бушчан обаче успя да избие удара в корнер.

След още няколко секунди изстреля на Вайналдум от наказателното поле премина над напречната греда.

В 39-ата минута Вайналдум изстреля истински снаряд извън наказателното поле. Бушчан обаче успя с лявата си ръка да избие току пред голлинията.

Секунди по-късно Нидерландия направи невероятен пропуск. След центриране отляво. Дъмфрис бе оставен напълно необезпокояван на границата на вратарското поле. Ударът му с глава обаче мина встрани от лявата греда.

Нидерландия поведе в 52-ата минута. Вратарят на Украйна пресече остър пас отдясно. Топката обаче отиде на крака на Вайналдум, който от движение я прати в мрежата за 1:0.

Само 6 минути по-късно Нидерландия удвои аванса си. Вегхорст получи на ъгъла на вратарското поле и стреля от движение. Топката се чукна в крака на вратаря на Украйна и влетя в мрежата за 2:0.

Четвърт час преди края Украйна върна интригата. Ярмоленко вкара изключително красив гол, като с удар извън наказателното поле намери горния десен ъгъл на вратата за 2:1.

240 секунди по-късно украинците стигнаха до изравняване. След центриране от фал, Чремчук засече глава пред вратарското поле за 2:2.

В 85-ата минута Нидерландия отново поведе. След центриране отляво, Дъмфрис засече с глава към долния ляв ъгъл на вратата. Бушчан успя да докосне топката, но недостатъчно и тя влетя в мрежата му за крайното 3:2.