Невероятно, но факт! Херо е взел 1 точка от 42 възможни на „Армията“

0

ЦСКА-София и Берое ще приключат сезона с мач помежду си, който е доста по-важен за „червените“. Те са длъжни да не загубят, за да подпечатат евроучастието си. Задачата не изглежда толкова сложна особено на фона на мотивацията на днешния съперник – Берое, който след загубата от Левски няма шанс за нищо повече от петото място.

„Червените“ би трябвало да спечелят лесно, защото така става почти винаги когато на „Армията“ идва отбор, воден от Димитър Димитров-Херо. А от първия такъв мач измина вече четвърт век. Херо е идвал с 5 различни клуба в Борисовата градина и все си тръгва като победен. Единственото изключение датира от есента на 1995 година. Тогава с Нефтохимик той измъкна реми 1:1 от автентичното ЦСКА, когато голът за „шейховете“ вкара Станчо Цонев в 89-ата минута. Това е единствената точка, която Димитров е измъкнал от общо възможните 42 от 14-те му визити на „Армията“.

Със сегашния си тим Херо все още е губил само веднъж – през този сезон от ЦСКА-София с 0:2. Една загуба със същия резултат има и с Велбъжд, но от автентичното „червено“ дружество. Пораженията с Локо (Пд) и Нефтохимик са по 3, а с Черноморец – 5.

Малко по-успешно на „Армията“ Херо се справя в мачове за Купата на България. През 1998 той би с 3:1 ЦСКА като треньор на Литекс, но победата му беше анулирана заради нередовна картотека на Радостин Кишишев. „Оранжевите“ бяха извадени от турнира и реванш в Ловеч нямаше. Две години по-късно, на четвъртфинал с Левски, Димитров победи ЦСКА на „Армията“ с 1:0 и след 3:1 в реванша ги елиминира. През 2002-а той направи 1:1 в четвъртфинал-реванш с Локо (Пд), но това не му стигна да продължи напред, а през 1996-а загуби с Нефотхимик по класически начин – 0:3 и след 2:2 в реванша отпадна. Така стана и в края на 2017-а, когато ЦСКА-София победи неговия тим – в случая Лудогорец с 2:1 след продължения.

Както е видно обаче, особено в първенството, шансовете на Херо за успех гравитират около нулата.