Невероятна драма! Бразилия победи инфарктно, Неймар вкара (ВИДЕО)

braziliq costa rica
-
-

Бразилия победи с 2:0 Коста Рика в невероятно инфарктен мач.

Очаквано „кариоките“ владееха топката повече в първите десетина минути, но Неймар и компания не създаваха никакви проблеми пред вратата на съперника. Напротив – първата по-сериозна опасност създадоха костариканците. В 13-ата минута Гамбоа спринтира отдясно, след което върна към Борхес, който стреля по земя от 12-13 метра, но не успя да намери добре топката и ударът му мина встрани.

„Лос Тикос“ не се смущаваха да правят доста нарушения, които даваха възможност на бразилците да центрират топката в наказателното поле, но отбраната на Коста Рика се справяше добре.

В 26-ата минута Неймар опита пробив в наказателното поле, но топката му бе избита. Марсело стреля по земя, като неговият удар се превърна в пас за Жезус, който прати топката във вратата. Попадението обаче правилно бе отменено, тъй като нападателят на Манчестър Сити бе в положение на засада.

Минута след това Коутиньо изведе добре Неймар, но звездата на ПСЖ не успя да овладее добре и това даде шанс на Навас да се намеси.

В 30-ата минута Коутиньо опит един от типичните си удари от дистанция, но топката премина над вратата.

В 41-вата минута Марсело отправи и първият точен удар в този двубой. Крайният бранител на Реал Мадрид стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Навас, който изненадващо нямаше почти никаква работа до почивката.

Тите направи промяната за началото на второто полувреме, като селекционерът на Бразилия извади Вилиан, а негово място влезе Дъглас Коста.

В 48-ата минута в наказателното поле на Коста Рика се създаде напрежение. Паулиньо и Жесус комбинираха добре, Руис върна към Навас, който изрита отново към Паулиньо. Хафът на Барселона центрира към Неймар, който отново не овладя много добре и стражът на Реал улови. Нападателят на Бразилия го фаулира и дори трябваше да получи жълт картон, но бе пожален от главния съдия. „Селесао“ обаче рязко вдигна темпото. Две минути след това Жезус засече с глава центриране отляво, но ударът му срещна напречната греда. След това и Коутиньо стреля опасно, но се получи рикошет в крака на Гамбоа и топката излезе в корнер.

В 57-ата и 58-ата минута Навас отново трябваше да се намесва решаващо, след като последователно спаси точни удари на Неймар и Коутиньо.

След тези минути на стъписване Коста Рика на свой ред опита две-три опасни контраатаки. В 68-ата минута Руис прати една опасна топка в наказателното поле на Бразилия, но Миранда бе на място и изчисти.

В 72-рата минута Неймар пропусна нова страхотна възможност, след като открадна топката от Гамбоа и стреля фалцово от 17-18 метра, но ударът му премина встрани от дясната греда.

В 78-ата минута Неймар получи в наказателното поле, където задържа, след което падна. Бьорн Кайперс посочи бялата точка, тъй като си помисли, че Гонзалес е задържал нападателя. Повторенията обаче показаха, че контактът е минимален и Неймар по-скоро симулира. Видеоасистентите се намесиха и сигнализираха на Кайперс, който изгледа повторение и правилно отмени първоначалното си решение след намесата на ВАР.

В 91-вата минута „Селесао“ стигна до победния гол. Жезус опита да овладее в наказателното поле едно центриране отдясно, но не го направи много добре, като за късмет на Бразилия това се превърна в асистенция на Коутиньо, който изскочи иззад гърба на брнаител и провря отблизо топката между краката на Навас, носейки победата на своя отбор.

Две минути след това Фирмино пропусна дори да удвои преднината на „кариоките“.

В шестата минута на продължението Неймар вкара втори гол, а след това заплака от щастие, след изстраданата победа на „селесао“.