Неубедителен Лудогорец излъга Берое с вратарски гаф и дръпна сериозно на ЦСКА-София (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи Берое в мач от XIII кръг на Първа лига. На стадион „Хювефарма Арена“, въпреки неубедителната си игра, „орлите“ се наложиха с 2:0. Така, след загубата на ЦСКА-София с 1:3 от Локомотив (Пд), разградчани дръпнаха на върха в класирането с цели 7 точки. „Червените“ обаче са с мач по-малко.

Лудогорец поведе в 33-ата минута. Ганев сгреши при изпълнението на аут. Десподов пресече и пусна към Сотириу, а той – вдясно от себе си към Янков. Последният намери в наказателното поле Мавис Чибота, който с плътен удар в близкия ъгъл направи 1:0.

В 45-ата минута Сисиньо стреля по диагонала от ъгъла на наказателното поле. Ганев обаче успя да избие в корнер.

В 51-ата минута Лебон стреля от малък ъгъл и Кахлина улови сигурно.

В 72-ата минута удар на Омар Сако от наказателното поле срещна дясната ръка на Сотириу, който бе с гръб към топката. Положението бе разгледано с ВАР, но се прецени, че не трябва да се отсъжда дузпа.

В 83-ата минута Берое можеше да изравни. Мечев центрира от корнер, Кукула засече с глава от границата на вратарското. Кахлина обаче първо изби от голлинията, а след това и улови топката.

В 3-ата минута на даденото продължение Лудогорец организира скоростна контра. Текпетей бе изведен от Сотириу сам срещу вратаря и стреля между краката на Ганев за крайното 2:0.