Несебър завърши годината с важна победа в Смолян(СНИМКИ)

rodapa nesebar
-
-

“Родопа”(Смолян) загуби домакинската си среща срещу “Несебър”(Несебър) с 2:4.

Головете за “зелено-белите” са дело на Даниел Кутев и Теодор Стефанов. За гостите точни бяха Валентин Сливов, Никола Гавов, Виктор Янев и Иван Стоянов.
Първи до гола стигнаха домакините в 7-та минута, когато Кутев бе точен след изпълнение на дузпа.

Отговорът на “Несебър” обаче не закъсня и само след минута успяха да изравнят с гол на Сливов, при която ситуация футболистите и феновете на “Родопа” имаха претенции за засада. За съжаление, главният рефер Георги Иванов от Пловдив и неговият асистент Месут Ахмедов от Асеновград, успяха да изнервят играта и публиката с отсъжданията си.
В 34-та минута капитанът на “Родопа” Теодор Стефанов изпълни много опасен пряк свободен удар, като топката се удари в долния края на дясната греда на Мартин Каишев. Последваха няколко статични положения за тима воден от Николай Жечев, при които неговите футболисти съумяха да се възползват и отбележат три попадания, съответно в 38,43 и 48-ва минута, дело на Гавов, Янев и Стоянов.
Вторите 45-минути домакините играха доста добре, но успяха да върнат само един гол за крайното 2:4. Голът бе дело на Стефанов от пряк свободен удар в 67-та минута.

“Разменихме си по едно полувреме, като през второто тотално надиграхме противника. За съжаление през първите 45-минути не успяхме да противодействаме достатъчно добре при статичните положения, където е силната страна на “Несебър”, коментира старши треньорът на “Родопа” Данаил Бачков.

Двубоят бе и последен за полусезона на “Трета лига”-Югоизточна група.

Асеновец би дубъла на Локо Пд пред погледа на Божигол(СНИМКА)