Несебър загуби в Съединение

0
nesebar septemvri (12)

Несебър загуби гостуването си на Гигант с 1:2. Това е първи неуспех за тима през новия сезон. Домакините пък затвърдиха добрите впечатления и през тази кампания.

Гигант откри резултата още в 5-ата минута на срещата. Георги Мавродиев се възползва от неумелата изява на противниковия страж и с глава засече топката в опразнената врата.

Малко след това Мусай отправи диагонален удар, който обаче на затрудни Марио Исаков. Постепенно гостите погледнаха към вратата, пазена от Цветан Тодоров, но опитите им да изравнят не се увенчаваха с успех.

Несебър възстанови равенството в 27-ата минута чрез Николай Дросев. Той се озова на точното място при избита от корнер топка и с хубав изстрел не остави шансове на Тодоров – 1:1.

Малко след като измина половин час игра от началото на мача Пюскюлю се извиси над всички при центриране от фал, но стреля в страничната греда. Секунди по-късно вратарят на „небесносините“ се отличи с две страхотни спасявания. Исаков първо отрази удар на Мусай, а след това и на Мавродиев.

Втората част започна равностойно и липсваха опасни положения пред някоя от двете врати. В 54-ата минута Християн Казаков нацели левия страничен стълб, след като изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Малко след това пред домакините се откри нов добър шанс да поведат отново, но този път защитник на Несебър се оказа последна пречка пред гола.

В 59-ата минута Здравко Жилов се отличи със страхотни индивидуални действия и стреля технично, но Исаков внимаваше и изби в корнер. В 71-ата Исаков не действа по най-добрия начин при подаване от десния фланг, но бързо се поправи и предотврати по-сериозна опасност.

Гигант оказа сериозен натиск в половината на противника, а в 78-ата минута като по чудо резултатът остана непроменен. Атанас Стамболов получи отлично подаване в наказателното поле и на скорост засече кълбото с глава, но за негово нещастие то не намери целта.

Към края на срещата Георги Коев се озова очи в очи със стража на гостите, но и той не успя да го преодолее. В 87-ата минута логичното се случи и домакините най-после вкараха втори гол. Райко Алов бе най-съобразителен в наказателното поле след ъглов удар и с глава матира Исаков – 2:1.

Във втората минута на добавеното време бранител на Несебър предотврати сигурно попадение, след като Георги Коев се справи с вратаря и остана на празна врата.