Несебър удари „розите“ в атрактивен мач с 5 гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Несебър постигна важна победа XI кръг на Трета лига – Югоизток. „Делфините“ се наложиха като домакини на Розова долина (Казанлък) с 3:2.

Несебър поведе още в 10-ата минута с леко куриозен гол. Николай Костов опита да центрира отдясно. Топката обаче описа интересна траектория и влетя в горния десен ъгъл на вратата на гостите за 1:0.

В 32-ата минута домакините можеха да удвоят аванса си. Иван Илиев бе фаулиран в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Трайо Грозев, обаче срещна дясната греда. При добавката Виктор Янев бе точен, но попадението бе отменено заради засада.

В 56-ата минута Розова долина изравни. Николай Стоичков стреля от наказателното поле, топката рикошира във футболист на Несебър и спря в мрежата за 1:1.

В 73-ата минута „делфините“ възстановиха аванса си. Трайо Горзев реализира много красиво попадение, като с прецизен удар от наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл за 2:1.

6 минути по-късно морският увеличи преднината си. След центриране от корнер, Димитър Попов засече неспасяемо с глава за 3:1.

До края на мача „розите“ успяха да върнат един гол. След пас отляво, Михаел Лалев засече на 2 метра пред голлинията, оформяйки крайното 3:2.