Несебър удари Карнобат като гост,Баев герой

0
-
-

Ново поражение записа Карнобат у дома. Този път в регионалното дерби срещу Несебър в мач от 13-ти кръг на Югоизточна Трета лига.
Домакините загубиха с 1:2, като головете паднаха до 60-та минута на мача. Загубата остави карнобатлии в некомфортна позиция във временното класиране – предпоследно, 17-то, място с актив от 9 точки.
Любопитното е, че Карнобат продължава да е с по-добри показатели като гост, като успехи са постигнати именно навън – в Димитровград и Карлово. Янек Кирилов поведе Несебър напред в резултата за 0:1 в 39-та минута, когато бе изведен на стрелкова позиция от Станимир Баев. Именно Станимир Баев удвои за 0:2 в 49-та минута след отлично изпълнен фаул. Димитър Петров намали на 1:2 в 51-ва минута, когато намери пролука в отбраната на гостите.
За гостите Станислав Жеков удари греда в 12-та минута. Петър Колев, Ясен Тузаков, Стоян Калев и Георги Калоянов отправиха удари към несебърската врата, но топката летеше в аут или бе хващана от вратаря Павел Колев. Кристиян Бешев, Николай Дросев и Патрик Попов също имаха възможност да се разпишат, но топката бе хващана от Борислав Тотев или бе извън очертанията на вратата на Карнобат.
Макар и в делничен ден, на стадиона в Карнобат отново бе отбелязан много добър зрителски интерес, като продължава тенденцията за подкрепа на отбора, което е похвално, въпреки неубедителното представяне, спрямо резултатите до момента.
Карнобат: Борислав Тотев, Пламен Димитров, Стоян Калпаклиев, Ясен Тузаков, Трендафил Момчилов, Димитър Петров, Георги Калоянов /61 – Денислав Минчев/, Пламен Киров, Стойко Колев, Петър Колев /75 – Антон Атанасов/, Георги Бинев /51 – Стоян Калев/
Несебър: Павел Колев, Станислав Жеков, Али Ахмед, Симеон Баев, Николай Дросев /83 – Гроздан Иванов/, Янек Кирилов /71 – Патрик Попов/, Димитър Попов, Даниел Бенчев, Станимир Баев /57 – Руслан Господинов/, Кристиян Бешев, Али Алиев