Несебър спечели срещу Созопол в напечено дерби(снимки и видео)

0
sozopol nesebar (18)
-
-

Несебър победи Созопол с 2:1 в морското дерби на Трета лига-Югоизток. Мачът се игра на Арена Созопол. Двата тима изиграха динамичен мач, като на моменти на терена прехвърчаха искри.

Резултатът бе открит от Виктор Янев от дузпа в 28-та минута. Нарушението в наказателното поле бе срещу него от Станослав Митов. В последвалата атака домакините имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени от съдията.

В 47-та минута Виктор Янев вкара втори гол след шут от воле. В 60-та минута бе отменен гол на Несебър заради засада. Десет минути по-късно Маджаров получи червен картон за удар без топка по Келеши.

На няколко пъти през второто полувреме напрежението ескалира, като имаше сериозно бутане между футболистите на двата отбора. И двата отбора имаха сериозни претенции към съдийството, а главният арбитър най-меко казано озадачи с някои отсъждания и критерия си при сравнително идентични ситуации.

Във втората минута на продължението Трендафилов намали, като в крайна сметка мачът завърши 2:1 за гостите.