Несебър се препъна в Куклен

0
nesebat chernomoretz (7)

Несебър завърши наравно като гост на Атлетик (Куклен). В мач от II кръг на Трета лига – Югоизток съперниците си размениха по едно попадение, завършвайки 1:1.

Още в 7-ата минута Несебър получи неприятен удар, след като Михаил Георгиев получи контузия и бе принудително заменен от Виктор Янев.

Атлетик поведе в 12-ата минута. Николай Костов не върна добре към вратаря. Топката стигна до Иван Лазаров, който отблизо не сгреши за 1:0.

В 34-ата Тодор Петров можеше да си вкара ефектен автогол с глава, но Мартин Каишев успя да спаси.

Скоро след това шут на Николай Дросев бе избит с една ръка от Александър Витанов.

Натискът на Несебър даде резултат в 44-ата минута. Венцислав Христов засече центриране отляво за 1:1. По този начин бившият нападател на Левски вкара втори гол в два мача за морския тим.

Несебър можеше да стигне до пълен обрат още до края на полувремето. Първо обаче вратарят на Атлетик имаше късмет, а след това изстрел на Дросев профуча покрай вратата.

В 71-ата минута „делфините“ можеха да стигнат до второ попадение. Удар на Виктор Янев отблизо обаче беше блокиран, а след това топката се отби в напречната греда.

В 88-ата минута Янко Гюзлев засече от границата на вратарското поле центриране от фал. Мартин Каишев обаче демонстрира изумителен рефлекс, избивайки отиващата под гредата топка в корнер.