Несебър разгроми Сокол и се изравни с лидера (ВИДЕО)

0
nesebar sokol
-
-

Несебър разгроми Сокол. В мач от XVIII кръг на Трета лига – Югоизток „делфините“ се наложиха като домакини с 5:1. Двубоят бе излъчен на живо от KotaSport TV.

Със спечелените 3 точки Несебър събра 46 точки и се изравни на върха в класирането със Спартак (Пд), като изостава единствено по голова разлика. Тимът от Марково пък остава с 16 точки и ще зимува на 17-а позиция.

Всичко в мача бе решено още през първото полувреме. След по-малко от 180 секунди Николай Дросев от границата на наказателното поле порази долния ляв ъгъл на вратата на гостите за 1:0.

В 17-ата минута Несебър получи право да изпълни дузпа. От бялата точка Николай Дросев бе безупречен за 2:0.

В 23-ата „делфините“ оформиха класиката в резултата. Никола Гавов получи на метър пред голлинията и не сгреши за 3:0.

В 72-ата минута морският тим увеличи аванса си. Генчо Далев с удар от 10-ина метра прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 4:0.

В 78-ата минута гостите върнаха едно попадение. Капитанът Станимир Марински бе точен от дузпа за 4:1.

180 секунди по-късно обаче Несебър възстанови аванса си от 4 гола. Виктор Кунев центрира от фал, а Петър Сърхошев засече неспасяемо с глава, оформяйки крайното 5:1.