Несебър продължава да ниже победи! Тресна и Левски Карлово (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Несебър продължава победния си ход през пролетния полусезон в Трета лига – Югоизток. В поредната „жертва“ на „делфините“ този път се превърна Левски (Карлово). Възпитаниците на Николай Русев се наложиха с 2:1 като домакини. Със спечелените 3 точки пък морският тим изпревари в класирането днешния си съперник и вече заема шесто място във временното класиране. Така Несебър записа 9-и успех от 11 мача през 2022 година. Двубоят бе излъчен на живо от KotaSport TV.

След нулево първо полувреме, в 69-ата минута Несебър поведе. След центриране от корнер, топката стигна на границата на наказателното поле до Михаил Георгиев, който с прецизен шут намери долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

В 77-ата минута „делфините“ удвоиха аванса си. Николай Дросев бе задържан в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Трайо Грозев бе точен за 2:0.

180 секунди по-късно Несебър можеше да сложи точка на спора. Шут на Хидает Хюсеин, обаче срещна гредата.

В 82-ата минута Левски върна интригата в мача. Халибрям Кърмаджъ изпълни по великолепен начин фал, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата за 2:1.

Почти веднага след изпълнението на центъра, „делфините“ можеха да възстановят аванса си. Футболист в синьо обаче направи уникален пропуск, като от 2 метра на почти празна врата нацели напречната греда.