Несебър и Поморие си вкараха 5 гола за 12 минути, треснаха и 6 греди

0
pomorie nesebar 31

Поморие и Несебър изиграха изключително атрактивна контролна среща, в която зрителите видяха 5 гола за 12 минути. Освен това съперниците цели 6 пъти нацелиха гредите зад двамата вратари. В крайна сметка Несебър навакса изоставане от 0:1, за да победи с 3:2.

В 18-ата минута Поморие можеше да поведе, но изключителен малшанс попречи това да се случи. Васил Божинов стреля, топката срещна дясната греда, разходи се по голлинията, отби се и в левия стълб, след което вече бе изчистена.

В последната минута на полувремето Джуниет Яшар стреля хубаво от фаул, но в напречната греда.

Само 120 секунди след началото на втората част, Галин Димов изстреля истински снаряд от дистанция, но кълбото се отклони в левия страничен стълб.

В 70-ата минута Антон Иванов проби, влезе в наказателното поле, но отново лявата греда попречи да се стигне до гол.

Прокобата с гредите бе развалена четвърт час преди края. Живко Петков засече отблизо центриране отдясно за 1:0.

Несебър отговори бързо и в 80-ата минута равенството бе възстановено. Николай Дросев отбеляза хубаво попадение, намирайки горния ляв ъгъл с удар по диагонала.

Само 120 секунди по-късно „делфините“ стигнаха до пълен обрат. Отново Николай Дросев бе точен, като този път топката му бе сервирана на празна врата от Брайън.

В 85-ата минута самият Брайън вкара първия си гол за Несебър, правейки 1:3.

След още 2 минути Поморие намали изоставането си. Живко Петков намери в наказателното поле Михаел Орачев, който от близо не сгреши за 2:3.

Секунди преди края Живко Петков можеше да изравни, но ударът му срещна дясната греда.