0
DSC 6816
-
-

Отборите на Несебър и Поморие завършиха наравно 1:1 в местното морско дерби от 19- ия кръг на родната ни Втора лига. Колкото  и тривиално да звучи двата отбора си поделиха по едно полувреме, поделиха  и точките. Гостите от Поморие имаха повече положения преди почивката . Те поведоха след 20 минути игра. След ъглов удар Георги Петков с глава бе точен за 0:1. След още две минути Живко Петков с пас глава бе близо до попадение. Едва в 33-тата минута се откри възможност и за домакините ,но вратарят Темелиев парира удара на Иван Цачев. В последната минета на полувремето Живко Петков остана сам срещу вратаря, но ударът му от малък ъгъл мина встрани от вратата. През второто полувреме домакините натиснаха, но трудно стигаха до положения.Все пак в 65-тата минута Реджеп Халил след центриране отдясно изравни с глава резултата. Само след нови две минути Здравков спаси силен удар на Теодор Стефанов, а в 70-тата минута страхотна тупалка на Галин Димов мина  на сантиметри от сглобката на двете греди. В класирането Поморие е на 6-то място с актив от 28 точки, а Несебър е 10-ти с 21 пункта.