Неприятно за Левски! „Сините“ без победа над ЦСКА-София в третите мачове

0

ЦСКА-София и Левски ще се изправят един срещу друг за трети и последен път в първенството през този сезон. Досега не е имало шампионат, в който сблъсъците да са по три, в каквито и формати да е бил той. Когато все пак се е стигало до трети мач, макар и бил той предпоследен между двата отбора в сезона, на „сините“ не им върви.

През 2017-а „червените“ стигнаха до разгром с 3:0 с голове на Арсенио, Десподов и Каранга.

Година по-късно пък Левски поне успя да не загуби. В един от най-интересните сблъсъци в последните години, двата отбора завършиха 2:2. До почивката ЦСКА-София водеше с 2:0 с голове на Рафаел Енрике и Фернандо Каранга от дузпа. През втората част обаче Левски вкара изненадващ гол, изработен от двата бека – Милош Цветкович центрира и Иван Горанов на близката греда вкара с глава. След това Паулиньо изравни и оформи крайното 2:2.

През миналия сезон третият сблъсък завърши 0:0. Запомни се само по една греда за двата отбора – Кристиян Малинов от фаул за ЦСКА-София и Станислав Костов.