Неостаряващият Камбуров поведе Берое към класика в Русе (ВИДЕО)

0

Берое победи Дунав в мач от XVII кръг на efbet Лига. На стадиона в Русе, воденият от Димитър Димитров отбор се наложи с 3:0. С днешния си успех, старозагорци се изравниха по точки с шестия Черно море, като и двата отбора имат по 24 в актива си.

Удар на Ибрахима Конте в 9-ата минута профуча покрай вратата. Същото се случи и с изстрели на Минчев и Бригидо.

В 34-ата минута Ахмедов пусна към Мартин Костадинов, чийто удар обаче бе спасен от Перниш.

Берое поведе в 56-ата минута. Цветков изведе Мартин Камбуров сам срещу вратаря. Опитният нападател пък много технично прехвърли Макенджиев за 0:1.

Пет минути по-късно Ивайло Лазаров засече от въздуха изчистена топка от Иван Бандаловски, но Перниш бе на мястото си.

В 78-ата минута гостите удвоиха аванса си. Бригидо изпревари излезлия да го посрещне вратар и центрира в наказателното поле, Мартин Камбуров се пребори за високата топка. Тя стигна до Ибрахима Конте, която без проблеми я насочи в мрежата за 0:2.

В 88-ата минута Берое оформи класиката в резултата. Ибрахима Конте получи сам срещу вратаря и стреля покрай него за 0:3.