Нефтохимик загуби в трилър с 10 души

-
-

ПФК Нефтохимик посрещна ФК Локомотив (София) на efbet Арена в Бургас в мач от третия кръг на Втора лига. Мачът беше оспорван и остана отворен почти до края. Домакините бяха принудени да доиграят последните минути от мача с 10 човека, което даде и своят резултат в края на срещата – 0:1 за Локомотив (София) в 92-та минута.

Първото полувреме от срещата премина равностойно с положения и пред двете врати, но завърши без голове.

За Нефтохимик най-чистото положение бе удар от сериозна дистанция на номер 7 Симеон Вешев, който свари вратаря неподготвен. След недобра намеса за негов късмет топката се удари в горната греда и излезе в корнер.

Минута преди края на полувремето дойде и най-сериозното положение за гостите от София. След удар от статично положение в горния десен ъгъл на 7-цата на Локо Сф Александър Александров вратарят Пламен Колев изпъкна с блестящо спасяване. Така на полувремето резултатът остана 0:0.

През второто полувреме играта се накъса. По-настоятелният тим на терена беше този на гостите от София.

15 минути преди края на срещата съдията изгони незаслужено вратаря на домакините Пламен Колев с директен червен картон и отсъди несъществуващ фал, с което предреши изхода на срещата.

Гостите от Локомотив продължиха да търсят гола по-настървено и натискът им даде резултат във 2-рата минута от продължението. Влезлият от скамейката Мартин Василев се превърна в герой за Локо, като изпрати топката покрай резервния вратар Петър Иванов с удар по земя.