Нефтохимик загуби от Спортист в мач с 6 гола и 5 греди (ВИДЕО)

0

Нефтохимик загуби домакинството си на Спортист в мач от XVII кръг на Втора лига. На стадион „Ефбет Арена“, „шейховете“, които са раздирани от финансови проблеми, се бориха мъжки, но допуснаха поражение с 2:4.

Спортист поведе още в 6-ата минута. След центриране от корнер и кратко разбъркване, топката стигна до Харизанов, който с прецизен удар с левия крак я прати в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

В 8-ата минута гостите можеха да удвоят аванса си. Удар от наказателното поле на Григор Долапчиев обаче срещна напречната греда.

Това все пак се случи 120 секунди по-късно. Галин Димов сгреши в средата на терена, Долапчиев му отне и изведе Айкут  Рамадан сам срещу вратаря. За последния не бе проблем да прати топката в мрежата за 0:2.

В 15-ата минута Григор Долапчиев бе изведен на отлична позиция. Ударът му от ъгъла на вратарското поле обаче бе отразен от стража на Нефтохимик.

240 секунди по-късно, след заучено изпълнение на фал, Томи Костадинов засече в мрежата на домакините. Попадението бе отменено заради засада, каквато обаче телевизионните повторения показаха, че няма.

В ответната атака Нефтохимик намали изоставането си. Николай Костов центрира чудесно отдясно, а Симеон Вешев засече с глава пред вратарското поле за 1:2.

В 28-ата минута „шейховете“ можеше да изравнят. Костов центрира от фал, Чахов засече с глава, но над напречната греда.

В 37-ата минута Спортист пропусна отлична възможност да възстанови аванса си от два гола. Долапчиев бе изведен в наказателното поле. Плътният му удар обаче разтресе лявата греда.

В 44-ата минута гостите все пак стигнаха до трето попадение. Долапчиев получи в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Петър Иванов изби с крак. Топката стигна на границата на наказателното поле до Деян Иванов, който от движение намери мрежата за 1:3.

В 49-ата минута Нефтохимик можеше да върне интригата в мача. Цветан Филипов засече от воле избита далеч извън наказателното поле топка. Борислав Стойчев протегна крак и я отклони, след което тя срещна дясната греда.

180 секунди по-късно пък Спортист по чудо не сложи точка на спора. Деян Христов подаде отляво за Григор Долапчиев, който засече от границата на вратарското поле, но на сантиметри от дясната греда.

В 54-ата минута тимът от Своге пропусна нова отлична възможност. Деян Христов не изведен от Долапчиев. Ударът на Терминатора от ъгъла на вратарското поле обаче срещна лявата греда.

В 77-ата минута Нефтохимик реализира втори гол. Октай Юсеин отправи удар към вратата, а Калоян Стефанов отклони топката с ръка, за което главният съдия отсъди дузпа. Самият Юсеин се нагърби с изпълнението от бялата точка и хладнокръвно реализира за 2:3.

В 85-ата минута Нефтохимик по чудо не изравни. Октай Юсеин прехвърли технично излезлия напред Стефано Кунчев, но топката срещна напречната греда. Димитър Балинов направи добавка, но защитник на Спортист изчисти току пред голлинията.

В последната минута на редовното време Спортист си подпечата победата. Деян Христов влезе в наказателното поле и с плътен удар в близкия ъгъл оформи крайното 2:4.