Нефтохимик загуби от Монтана (ВИДЕО)

0

Нефтохимик допусна неприятна загуба в гостуването си на Монтана. Двубоят бе от VII кръг на Първа професионална лига и се проведе на стадиона в Ловеч. В него „шейховете“ отстъпиха на своя съперник с 0:2. За домакините това бе първа победа в първенството. По този начин те се измъкнаха от последното място, изравнявайки се на 13-ото място с днешния си опонент. И двата тима имат в актива си едва по 4 точки.

Срещата започна с опасна атака на домакините, но Стивън Петков стреля изключително неточно. В 6-ата минута Георги Чакъров бе изведен сам срещу вратаря на Монтана, но страничният съдия вдигна флага за засада. От телевизионните повторения обаче, ясно се видя, че такава не съществува. Костадин Велков нанесе далечен удар, но топката премина високо над вратата. Мариян Огнянов също опита от сходна дистанция, но слабо и право в ръцете на Василев. Румен Руменов бе изведен на добра позиция, но за втори път бе маркирана несъществуваща засада. В 17-ата минута, противно на случващото се на терена, Монтана успя да поведе в резултата. Сергей Георгиев центрира отдясно, Стивън Петков засече с глава, но Янко Георгиев изби. Топката обаче отново попадна у Петков, който при втория си опит прати топката в мрежата за 1:0. Мариян Огнянов пусна хубав пас зад гърба на „синята“ защита, но Василев успя да изпревари Чакъров и да избие в тъч. Андреас Васев пак нанесе слаб удар от далечно разстояние, който по никакъв начин не затрудни Янко Георгиев. След половин час игра Монтана успя за втори път да преодолее вратарят на гостите. След чудесна комбинация Петър Атанасов бе точен. Попадението обаче бе отменено заради засада, каквато повторенията показаха, че няма. „Шейховете“ можеха да изравнят малко след тази ситуация. Марко Ранджелович засече с центриране в наказателното поле с глава, но топката мина над сглобката на вратата. При идентична ситуация Мариян Огнянов също прати кълбото над вратата. В последната минута на полувремето домакините успяха да удвоят аванса си. Петър Атанасов и Шоко разиграха отдясно, последният центрира в наказателното, където от близко разстояние Андреас Васев не остави никакви шансове на Янко Георгиев за 2:0.

На полувремето наставникът на Нефтохимик Димчо Ненов замени Александър Александров с Венцислав Христов. Това бе дебют за бившия нападател на Левски със „зелената“ фланелка. Само 30 секунди след появата си в игра той можеше да се разпише, но от чиста позиция прати топката до дясната греда. Малко по-късно Вълчанов центрира отдясно, Чакъров засече с глава, но Ивайло Василев с невероятен рефлекс изби в ъглов. Стивън Петков можеше да направи резултата класически. Даниел Генов центрира отдясно, Петков засече с глава, но малко над напречната греда. В 87-ата минута Стивън Петков направи уникален пропуск. Той излезе сам срещу вратаря на бургазлии, но стреля далеч от вратата.

Състав на Монтана: Ивайло Василев, Гийерме Да Соуса, Иван Михов, Антон Полюткин – ж.к., Христос Контохристос, Николай Чипев – ж.к., Георги Коруджиев – ж.к., Андреас Васев (63′ – Фернандо Силва – ж.к.), Петър Атанасов (83′ – Костадин Дяков), Стивън Петков, Сергей Георгиев (77′ – Даниел Генов)

Резерви: Христо Иванов, Тихомир Трифонов, Костадин Дяков, Иван Иванов, Фернандо Силва, Даниел Генов, Атанас Илиев

Състав на Нефтохимик: Янко Георгиев, Виктор Хомей, Марко Ранджелович, Ангел Грънчов – ж.к., Костадин Велков, Иван Вълчанов – ж.к., Александър Александров (45′ – Венцислав Христов), Николай Дюлгеров (72′ – Марио Рашич), Румен Руменов, Мариян Огнянов, Георги Чакъров (60′ – Михаел Орачев)

Резерви: Стоян Колев, Иво Малинов, Боян Георгиевски, Живко Хаджиев, Михаел Орачев, Марио Рашич, Венцислав Христов