Нефтохимик загуби домакинството си на Локомотив (Пд) (ВИДЕО)

0

Нефтохимик допусна поредна загуба в Първа професионална лига. В мач от VIII кръг на първенството „шейховете“ отстъпиха на като домакини на Локомотив (Пловдив) с 1:2. Двубоят се игра на стадион „Лазур“ пред около 1500 зрители.

Срещата започна равностойно. В самото й начало Иван Вълчанов стреля от фаул, но твърде слабо. Марко Ранджелович пък беше на път да направи фатална грешка, но все пак успя да изпита топката в тъч. Дани Кики стреля от границата на пеналта, но Янко Георгиев улови безпроблемно. След половин час игра гостите организирана хубава атака, Камбуров пусна към Умарбаев, който обаче шутира леко и право в Янко Георгиев. Малко преди края на полувремето „шейховете“ имаха отлична възможност за опасна атака. Първо обаче, Венцислав Христов се забави с паса към Георги Чакъров, който пък след това не успя да намери Иван Вълчанов.

След час игра дойде и най-чистото положение в мача, което се откри пред гостите. Мощният изстрел на Веселин Марчев, обаче разтресе напречната греда. Все пак, минутка по-късно „смърфовете“ успяха да излязат напред в резултата. Дани Кики центрира от корнер, Веселин Марчев отклони с глава към Мартин Райнов, който също с глава от непосредствена близост отбеляза за 0:1. В 69-ата минута Димо Бакалов за втори път вдигна на крака привържениците на Локомотив. Балонен пас от дълбочина стигна до влезлия като резерва футболист на гостите, той преодоля с овладяването на топката излезлия неразчетено Янко Георгиев и на празна врата нямаше как да сбърка. В 78-ата минута дебютиралият за Нефтохимик Станислав Маламов можеше да отбележи, но ударът му премина над напречната греда. В даденото от съдията продължение „зелените“ стигнаха до почетно попадение. След чудесно изпълнение на фаул, Венцислав Христов отбеляза първия си гол за „шейховете“, оформяйки крайното 1:2.

Състав на Нефтохимик: 1. Янко Георгиев, 3. Иво Малинов, 6. Марко Ранджелович, 25. Ангел Грънчов, 5. Живко Хаджиев, 12. Йордан Йорданов (70′ – 15. Живко Петков), 8. Николай Дюлгеров, 61. Георги Чакъров (46′- 89. Станислав Маламов), 17. Румен Руменов (57′ – 21. Мариян Огнянов), 7. Иван Вълчанов, 91. Венцислав Христов

Резерви: 12. Стоян Колев, 2. Костадин Велков, 26. Хомей Виктор, 24. Костадин Хазуров, 15. Живко Петков, 21. Мариян Огнянов, 89. Станислав Маламов

Състав на Локомотив (Пд): 16. Ясин Ел Харуби, 71. Пламен Крумов, 6. Кирил Котев, 7. Георги Вълчев, 14. Иван Горанов, 18. Мартин Райнов, 17. Ванчо Траянов (46′ – 22. Осама Рашид), 39. Парвизджон Умарбаев (60′ – 27. Димов Бакалов), 10. Веселин Марчев, 9. Дани Кики (87′ – 19. Димитър Велковски), 11. Мартин Камбуров

Резерви: 28. Илко Пиргов, 44. Ивайло Марков, 4. Стефан Йевтоски, 19. Димитър Велковски, 22. Осама Рашид, 27. Димо Бакалов, 13. Симеон Райков

Ж.к.: Ж. Хаджиев. В. Христов (Нефтохимик); Пл. Крумов, М. Райнов, Г. Вълчев, Д. Велковски (Локомотив)