Нефтохимик се наложи над Ямбол в контрола

0
-
-

Нефтохимик победи с 4:1 Ямбол в контролна среща,  която се игра днес на стадиона в Несебър. Приятелският  двубой запълни почивката на „шейховете” в първенството, заради отказа на Поморие да продължи участието си  във Втора лига.

Първата част на проверката завърши при резултат 1:0 за Нефтохимик, след точно попадение на Ерик Почански. Той откри резултата от  дузпа, отсъдена заради нарушение  срещу него. В 65-та минута старши-треньорът Диян Петков направи девет смени на полевите играчи. През втората част „зеленият” тим записа още три попадения. За 2:0 се разписа Димитър Костадинов, след асистенция на юношата Коста Далев. Третият гол бе дело на Емануил Манев, а за 4:0 точен бе Живко Петков. До края на двубоя ямболлии успяха да върнат едно попадение.

В следващия кръг на Втора лига Нефтохимик приема на „efbet Арена Бургас” тима на Локомотив /Горна Оряховица/. Двубоят е на 29 февруари /събота/, от 14:00 ч.

Състав на Нефтохимик: Здравков, Молдованов (65 Ташолов), Чахов (65 Петков), Костов (65 Тенев), Али (65 Далев), Цонков (65 Филипов), Димов (65 Апостолов), Манев, Мирославов (65 Цачев), Почански (65 Костадинов), Колев (65 Петков)