Нефтохимик с променлив успех в мачовете на ДЮШ

0
-
-

С променлив успех се справиха вчера отборите от ДЮШ на Нефтохимик. Водените от Ганчо Евтимов деца, родени 2005 г футбол 9) разгромиха Карнобат с 9:1. В този мач с шест гола се отличи Димитър Тончев. През цялото време бургаските футболисти диктуваха играта и съвсем заслужено спечелиха с този разгромен резултат.

Формацията U19 загуби незаслужено при гостуването си на Черно море във Варна с 1:2. „Моряците“ поведоха с 2:0 до 10-та минута. Все пак Нефтохимик опита да се върне в мача и в 60-та минута Матей Иванов върна един гол. До края на срещата момчетата на Венелин Петков надиграха и натиснаха сериозно домакините, но до изравнителен гол не се стигна.

Най-малките „шейхове“ загубиха от ДФК „Звездичка“ с 0:8 в среща от първенството на Футбол 5.

В събота пък три победи извоюваха тимовете от ДЮШ на Нефтохимик. Добър старт на деня дадоха родените 2007 футбол 9, които се наложиха над отбора на СК „Бъдеще“ със 7:1.

Момчетата на Иван Дончев показаха голяма класа и съвсем заслужено се поздравиха с този успех.

U17 също зарадваха своя треньор Господин Господинов. Те победиха „Тунджа“ Ямбол с класическото 3:0. Ангел Георгиев откри резултата във 2-та минута, а до края а полувремето Мариян Вълчинов директно от корнер покачи на 2:0.

През втората част Христо Янков оформи крайното 3:0. Деца „А“ загубиха от същия съперник с 1:4. И въпреки, че са с две години по-малки от съперниците си, играчите на Георги Терзиев показаха добър футбол и самочувствие. Попадението за Нефтохимик вкара Теодор Златаров.

Футболистите от U15 също записа успешен резултат. Милен Христов и неговите играчи спечелиха втора победа в първенството. Те се наложиха на ОФК „Поморие“ с 2:0. Димитър Примов вкара през първото полувреме, а Павел Русев бе точен през втората част. Двама от футболистите в U15 на „нафтата“ получиха повиквателни за националния отбор, за подготвителен лагер, който ще се проведе следващата седмица във Варна. Димитър Примов и Иво Георгиев ще пътуват за морската столица за този лагер сбор.