Нефтохимик с класика срещу Добруджа

0
deq lukoil neftohimik 33

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха шеста победа в efbet Супер Волей. Воденият от Атанас Петров тим надигра Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:21, 25:23, 25:20) в мач от 10-и кръг на първенството, изигран в зала „Младост“.

Така бургазлии заемат шестата позиция в таблицата с 19 точки (6 победи, 4 загуби), добруджанци са 12-и с 3 точки (10 поражения).
Двубоят стартира с преднина за гостите (3:1), след което момчетата на Атанас Петров набраха инерция и обърнаха. На няколко пъти добричлии се доближиха, но не можаха да преодолеят съперника.

Във втората част състезателите на Данаил Милушев тръгнаха силно (5:1 и 7:2), като доминираха през повечето време. В ключовите моменти (21:17) обаче домакините стопиха разликата след серия на Аксел Трухчев и атака на Георги Петров. Играта продължи точка за точка, въпреки това вицешампионите увеличиха аванса си.

Третият гейм продължи възходящата линия на гостите, които доминираха до 16:14. Бургазлии отново реализираха обрат след 16-а точка и постепенно увеличиха преднината си, затваряйки в своя полза.

MVP на мача стана Калоян Балабанов, който се разписа с 11 точки (3 аса, 1 блокада). Най-резултатен бе Аксел Трухчев с 22 точки (2 аса, 2 блокади), с 15 точки се отчете Георги Петров (3 блокада). За съперника Златко Кьосев завърши с 13 точки (2 аса, 1 блокада), толкова добави и Жулиен Георгиев.