Нефтохимик с драматичен успех с дузпи над Етър, в дебюта на Христо Янев

0

Нефтохимик продължава напред за Купата на България. „Шейховете“  отстраниха като гости на Етър (Велико Търново). Двубоят бе от 1/16-финалната фаза в надпреварата. В редовното време и продълженията срещата приключи при резултат 1:1. При изпълнението на дузпи бургазлии отбелязаха 4, а техният опонент – 3. Така с общ резултат 5:4 Нефтохимик елиминира Етър. Мачът бе официален дебют начело на „зелените“ за новия наставник на тима Христо Янев.

Етър можеше да поведе в 21-ата минута. Цветомир Тодоров преодоля Янко Георгиев и стреля от малък ъгъл, но топката бе изчистена от защитник на Нефтохимик. Все пак Гуидо Абаян успя да изведе домакините напред в резултата в 27-ата минута. Той засече центриране на Галин Ташев отляво за 1:0. Аржентинецът имаше още две възможности да даде по-комфортен аванс на „виолетовите“, но пропусна. Цанков пък трябваше да се намесва решително след изстрели на Георги Чакъров и Румен Руменов.

През втората част гостите натиснаха своя съперник и логичното се случи в 70-ата минута, когато Костадин Хазуров изравни. Георги Чакъров бе фаулиран в наказателното поле от Скерлев и главният арбитър Станислав Тодоров отсъди 11-метров наказателен удар. От бялата точка бившият нападател на ЦСКА бе безпогрешен за 1:1. До края на редовните 90 минути нов гол не падна и така двубоят влезе в продължения. В тях нито един от двата отбора не успя да отбележи попадение, макар че Хазуров можеше да донесе успеха на гостите. По този начин победителят трябваше да се определи след изпълнение на дузпи. От бялата точка футболистите на Христо Янев бяха по-прецизни и така продължиха към 1/8-финалите.