Нефтохимик профука 2 гола аванс, Монтана вкара 4 и изпусна дузпа (ВИДЕО)

0
neftohimik otbor
-
-

Монтана победи като домакин Нефтохимик в атрактивен мач от втория кръг на Втора лига, украсен с 6 гола. „Шейховете“ поведоха 2:0, но в крайна сметка отстъпиха с 2:4. Освен това, възпитаниците на Владимир Иванов пропуснаха и дузпа при 0:1.

Двубоят започна ударно за бургазлии, които поведоха още в 7-ата минута. Кристиян Парашкевов получи отдясно, влезе в наказателното поле и от не особено голям ъгъл, с топовен изстрел прати топката от вътрешната страна на близката греда за 0:1.

180 секунди по-късно Атанас Илиев нахлу в наказателното поле, Павел Здравков се хвърли в краката му и изби топката. Главният арбитър обаче прецени, че стражът е извършил нарушение и отсъди дузпа. Потърпевшият се нагърби с изпълнението от бялата точка, но Павел Здравков усети ъгъла и изби в корнер.

В 17-ата минута Нефтохимик удвои аванса си. Михаил Георгиев изведе отдясно Кристиян Парашкевов, който центрира ниско, успоредно на голлинията. От границата на наказателното поле пък, от легнало положение Живко Петков успя да прати топката в мрежата за 0:2.

В 36-ата минута Монтана върна едно попадение. Николай Цветков напредна отдясно и центрира остро по земя. Владимир Айтов от много малък ъгъл засече от движение, пращайки топката от вътрешната страна на близката греда за 1:2.

Минутка преди края на полувремето домакините изравниха резултата. Валери Христов центрира отдясно, Владимир Айтов бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава направи безпомощен Здравков за 2:2.

240 секунди след началото на втората част, Монтана осъществи пълен обрат. Домакините организираха светкавична контра, при която влезлия преди секунди Николай Минков проби мощно по лявото крило и обърна към Тони Тасев. Последният от своя страна намери на чиста позиция Атанас Илиев, който не сгреши за 3:2.

Нефтохимик можеше да възстанови равенството веднага след изпълнението на центъра. След центриране отляво, Живко Петков направи фрапантен пропуск. Нападателят не успя да се разпише с глава, като от границата на вратарското поле прати топката над напречната греда.

След точно час игра, Монтана си подпечата победата с четвърто попадение. Прекрасна тройна комбинация между Николай Минков, Йордан Йорданов и Николай Цветков завърши с удар на последния. Здравков изби, но топката стигна до Йорданов, който бе точен от движение за 4:2.

В 72-ата минута Нефтохимик можеше да върне интригата. Кристиян Парашкевов стреля мощно от границата на наказателното поле. Орлинов обаче се разтегна максимално и със сетни сили изби отиващата под гредата му топка.

В последните 10 минути Живко Петков на два пъти имаше възможност да намали изоставането на гостите. Шут от малък ъгъл обаче не намери целта, а удар с глава спря от външната страна на мрежата.