Нефтохимик продължава победния поход към професионалния футбол! Треснаха и Загорец в мач с 5 гола

1
chernomoretz neftohimik 42
-
-

Нефтохимик записа победа в XXVII кръг на Югоизточната Трета лига с. У дома „шейховете“ се наложиха над Загорец /Нова Загора/ с 3:2 и отново затвърдиха първото си място в групата.

Домакините поведоха само четири минути след началото, чрез Любомир Божинов, който с плътен удар от границата на наказателното поле, преодоля вратаря на Нова Загора. Две минути по-късно гостите върнаха попадението, след неразбирателство в защитата на Нефтохимик и на почивката отборите се прибраха при резултат 1:1.

Още в началото на втората част „шейховете“ си върнаха предимството. Точен за 2:1 бе Деян Христов в 47-ма минута, а пет минути по-късно Михаил Георгиев отбеляза за 3:1. В 83-та минута гостите успяха да намалят до 3:2.

В следващия кръг бургаският тим ще се изправи като гост срещу Асеновец в четвъртък (25.04).

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Стоян Калев, Станислав Жеков (46 Георги Радев), Атанас Ташолов, Венцислав Славов, Любомир Божинов, Михаил Георгиев, Цветан Филипов (65 Кристиян Мирославов), Боримир Карамфилов (52 Мирослав Радев), Стойко Иванов, Деян Христов

Резервен състав: Мартин Шейтанов, Йолиян Милков, Кольо Чахов, Цветан Чахов