0
neftohimik
-
-

Нефтохимик си тръгна с нови три точки от Раднево. Тимът се наложи с 1:0 над домакините си в днешния мач и се доближи на крачка от целта – директна промоция за Втора лига.През първата част „шейховете“ владееха случващото се на терена. Само три минути след началото на двубоя Цветан Чахов се разписа, след като засече центриране от корнер. Голът му, срещу който не се възпротивиха дори домакините обаче, поради неясни причини, бе отменен от главния съдия. Две минути преди почивката гостите получиха право да изпълнят дузпа след нарушение срещу Цветомир Цонков и от бялата точка Цветан Филипов бе безпогрешен.Втората част не започна добре за гостите. Десет минути след подновяването на играта Любомир Божинов получи втори жълт и съответно червен картон, за игра с ръка. С десет човека на терена, „шейховете“ бяха принудени да се приберат повече в своята половина и да разчитат главно на контраатаки. Те допуснаха няколко опасни ситуации пред своята врата, но вратарят Ферди Мюмюнов направи отлични намеси и не допусна промяна на резултата в полза на домакините.До края на първенството остават два кръга, като при победа, още следващият може да затвърди окончателно първото място на Нефтохимик. Той ще е този петък /24 май/, когато тимът ще гостува на Левски /Карлово/.Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Цветан Чахов, Георги Радев, Николай Костов (70 Йолиян Милков), Стоян Калев, Любомир Божинов, Цветомир Цонков, Цветан Филипов (75 Атанас Ташолов), Кристиян Мирославов, (46 Боримир Карамфилов), Михаил Георгиев, Деян Христов