Нефтохимик падна тежко в Благоевград и изпадна от Елитната група(ВИДЕО)

0

Пирин Благоевград победи с 5:1 Нефтохимик Бургас в среща от  последния 30-ти кръг на Елитната юношеска група до 19 години. С тази победа орлетата изхвърлиха Нафтата от Елитната група и спасиха съседите от Марек Дупница. Това бе и първата среща за юношите на Пирин на стадион „Христо Ботев“ за този сезон. Отборът бе воден в този мач от Васил Петров,който дълго време бе част от щаба на мъжкия отбор. Мачът през есента бе белязан със здрав екшън и тежки наказания за футболисти и на двата отбора.Пирин водеше в последния мач за сезона с 2:0 през първата част, като първият гол бе от дузпа. След почивката Нефтохимик намали след автогол. При 2:1 за домакините Дамян Димитров от състава на бургазлии прати топката в мрежата на Пирин, но попадението не беше зачетено поради засада. Решението на съдиите предизвика гнева на гостите, които имаха претенции към реферите.До края домакините направиха победата си още по-убедителна. Венцислав Маламов вкара два гола за орлетата, а по един добавиха Денис Ангелов,Асен Либяховски и Кирил Ангелов. В крайното класиране Пирин завърши на 10-то място с актив от 38 точки, а Нефтохимик на предпоследното 15-то място с едва 15 точки и изпадна от Елитната юношеска група. Със същият актив приключи и Марек, но дупничани имат по-добри показатели в преките мачове.