Нефтохимик отстрани Черноморец 1919 за Купата на БФС

0
-
-

Нефтохимик отстрани Черноморец 1919 за Купата на БФС. „Шейховете“ се наложиха над градския съперник с 3:1. Двубоят се игра на стадиона в Българово.

Срещата премина при равностойна игра. Домакините успяха да поведат в 20-ата минута чрез Християн Парашкевов. Воденият от Николай Кръстев тим бързо възстанови равенството. В 29-ата минута Стоян Николов центрира от корнер, а Руси Грозев с левия крак прати топката в мрежата за 1:1. „Сините“ имаха няколко възможности да осъществят пълен обрат, но не успяха да се възползват от тях. През втората част талантите на Венелин Петков успяха да отбележи две безответни попадения, оформяйки крайния резултат. Автори на головете станаха Юлиян Милков и Матей Иванов.

В следващия мач от турнира за Купата на БФС Нефтохимик ще се срещне с отбора-победител от област Сливен.