Нефтохимик отстъпи на Дунав, в първото си домакинство (ВИДЕО)

0

Нефтохимик загуби от Дунав (Русе), в мач от II кръг на Първа професионална лига. „Шейховете“ отстъпиха с 1:2, като това бе първо домакинство на отбора в Първа професионална лига. Двубоят се игра на ст. „Лазур“, пред около 2000 зрители.

Нефтохимик започна по-активно мача. В 9-ата минута обаче, гостите поведоха в резултата. След центриране в наказателното поле, топката се озова у Юлиян Ненов, който с плътен изстрел по диагонала не остави никакви шансове на Стоян Колев. В 13-ата минута „шейховете” имаха прекрасна възможност да изравнят, но от близка дистанция Марко Ранджелович нанесе неточен удар. 120 секунди по-късно бургазлии имаха претенции за дузпа, за нарушение срещу Дюлгеров. Главният арбитър обаче не отсъди нарушение, а за бурния си протест играчът на „зелените” получи жълт картон. В 20-ата минута гостите удвоиха преднината си. След центриране от фаул на Раденцов, Михаил Милчев засече малко куриозно топката с рамо, но пък я прати извън обсега на Колев – 2:0 за Дунав (Русе). При самото центриране обаче, останаха сериозни съмнения за засада, каквато не бе маркирана. Домакините можеше да намалят изоставането скоро след това. Емануил Манев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Ранджелович и Петков бяха оставени непокрити, но никой от двамата не успя да засече. Почти веднага Вълчанов също можеше да се разпише, но шутът му от далечно разстояние не намери очертанията на вратата. В 38-ата минута нова чудесна възможност бе пропиляна от играчите на Димчо Ненов. Дунав сгрешиха при изнасянето на топката, Манев открадна топката пред наказателното поле, но се засуети и шансът за гол бе пропилян.

В началото на второто полувреме Иван Вълчанов стреля от дъгата пред наказателното поле, но Луков улови безпроблемно. Постепенно натискът на „шейховете“ се увеличаваше. Вратарят на гостите пък излезе неразчетено при центриране от корнер, но футболистите в зелени екипи не се възползваха. След центриране на Любомир Божинов от фаул, Живко Петков засече с глава, но над вратата. В 77-ата минута Диян Димов мина като на парад през няколко защитници на Нефтохимик и стреля, но ударът му бе избит с последни усилия от Стоян Колев в ъглов. Въпреки негативния резултат, в тези минути феновете на Нефтохимик направиха пирошоу, опитвайки се да вдъхновят своите любимци. Това сякаш свърши работа и в 83-ата минута резултатът бе намален, след като Живко Петков отбеляза страхотно попадение. Костадин Хазуров свали с глава към Петков, който с удар по диагонала, от ъгъла на наказателното поле, оплете топката в мрежата зад Луков. До края на мача „шейховете“ хвърлиха всички сили, за да стигнат до изравнително попадение, но така и и не успяха.

Състав на Нефтохимик: 12. Стоян Колев, 26.  Хомей Виктор, 20. Яни Пехливанов (К) – ж.к., 25.  Ангел Грънчов – ж.к. (46’ – 32. Любомир Божинов – ж.к.), 6.  Марко Ранджелович, 16.  Боян Георгиевски, 8.  Николай Дюлгеров – ж.к. (73′ – 23.  Марио Рашич), 19.  Михаел Орачев – ж.к. (61′ – 24.  Костадин Хазуров), 7.  Иван Вълчанов – ж.к., 22.  Емануил Манев, 15.  Живко Петков

Резерви: 1. Янко Георгиев, 32.  Любомир Божинов, 24.  Костадин Хазуров, 2.  Костадин Велков, 61.  Георги Чакъров, 11.  Атанас Чепилов, 23.  Марио Рашич

Ст. треньор: Димчо Ненов

Състав на Дунав: 1. Мартин Луков, 66.  Искандар Джалилов, 5.  Тейнур Марем, 22.  Михаил Милчев, 28.  Атанас Атанасов, 11. Диян Димов (К), 8.  Ивайло Раденцов, 94.  Юлиян Ненов – ж.к. (82′ – 17.  Спас Георгиев), 18.  Антон Огнянов (60′ – 7.  Николай Колев), 10.  Васил Шопов (68′ – 77.  Бранимир Костадинов), 9.  Мирослав Будинов

Резерви: 86. Станислав Антонов, 7.  Николай Колев, 77.  Бранимир Костадинов, 17.  Спас Георгиев, 15.  Дарко Стоянов, 12.  Светослав Читаков, 25.  Ангел Здравчев

Ст. треньор: Пламен Донев

Гл. съдия: Стефан Апостолов

Ас. съдии: Мирослав Иванов и Драган Стойков