Нефтохимик отпадна след златен гейм от Европа

0
n 102257
-
-

Волейболистите на Нефтохимик 2010  отпаднаха от втория по сила турнир – за Купата на ЦЕВ. Воденият от Николай Желязков тим отстъпи на Олимпиакос (Пирея) с 0:3 / 23:25, 17:25, 19:25/ в двубоя-реванш помежду им, изигран на гръцка земя. В първия мач българските първенци победиха противника с 3:1 гейма, и това доведе до изиграването на т.нар „златен“ гейм, който приключи 15:11 в полза на Тодор Алексиев и съотборниците му. Във втория гейм доминацията на „червено-белите“ от Пирея бе пълна и увеличиха аванса си. В началото на третата част двата отбора бяха равностойни, след което волейболистите на Фернандо Бенитес Муньос се откъснаха и оформиха стабилна преднина. Тя се запази и Тодор Алексиев и съотборниците му записаха чиста победа. В т.нар. „златен“ гейм отново играта бе доста оспорвана до 10:10, но в ключовите моменти Олимпиакос отново поведе. Въпреки усилията на българските волейболисти, първенците на южната ни съседка триумфираха и подпечатаха билета си за полуфиналите. Там Олимпиакос ще се изправи срещу италианския Итас Трентино, който победи швейцарския Линдарен Волей Амрисвил два пъти с по 3:0 гейма. Най-резултатен за бургаския тим бе Николай Учиков с 16 точки/ 2 аса и 1 блокада/,10  добави капитанът Георги Петров . За опонентите им Тодор Алексиев бе на терена в първите два гейма, като записа само 2 точки. Гавин Шмит бе над всички с 19 точки, Маркус Бьоме се отчете с 14 точки и 4 аса.Домакините тръгнаха силно в първата част на срещата, като удържаха темпото през по-голямата част от времето. Българските шампиони се доближиха до опонента няколко пъти, като дори изравниха при 23:23. Гръцкият тим обаче се оказа по-издръжлив и затвори при минимална преднина, повеждайки в резултата.